Remont low-cost, czyli jak odmienić wnętrze mieszkania niskim nakładem finansowym

Perspektywa remontu domu jawi się jako koszmar, w którym dominują takie upiory, jak brud, chaos z potężną dawką nerwów i frustracji. Jeśli na samą myśl o remoncie słyszysz nieznośny dźwięk wiertarek, stukających młotków i innych sprzętów, to znak, że powinieneś pomyśleć o remoncie low-cost. To najlepszy sposób, żeby odmienić swoje wnętrze niskim nakładem finansowym. Dowiedz się o tym więcej!

Remont – słowo koszmar?

Jeśli kiedykolwiek remontowałeś mieszkanie lub pomagałeś innej osobie w tych czynnościach, wiesz doskonale, o czym mowa! Zaczynałeś z wielkim zapałem, a kończyłeś jako sfrustrowany kłębek nerwów naznaczony szeregiem niepowodzeń? Jak nawet nie było tak źle, to zapewne mocno dostałeś w kość, co nie pozostało bez wpływu na Twoje podejście do podobnych zadań w przyszłości. A one są nieuniknione, bo remonty to ważna część życia, niezbędna aktywność, aby nasze miejsce do życia zawsze prezentowało się atrakcyjnie.  Myśląc o remoncie, masz palpitacje serca i robi ci się słabo? Spokojnie – remont nie musi być wykańczającym fizycznie i psychicznie zajęciem! Remont low-cost to doskonała alternatywa! Zaprezentujemy ci kilka przykładów, jak można niskim kosztem odświeżyć mieszkanie, a jednocześnie uzyskać doskonały efekt aranżacyjny!

Ściany – sprytne i szybkie odświeżenie

Zacznijmy od ścian. Zapomnij o ich skuwaniu, odrzuć narzędzia, które fundamentalnie zmieniają charakter ściany, bo nie są tu w ogóle konieczne. Wybierz proste sposoby, przemalowując ściany na kolor nadający wnętrzu całkiem nowy sznyt. To tym bardziej doskonała opcja dla każdego, że wybór barw jest nieograniczony. Ale przecież możliwości jest więcej, bo poza klasycznymi farbami możemy zdecydować się na strukturę, imitującą na przykład beton, kamień itd. Inną opcją są wielkoformatowe tapety z różnymi motywami – roślinnymi, geometrycznymi itp., zależnie od tego, jaki styl nam się podoba.

Nowa podłoga bez zbędnych wydatków

Bez wątpienia ściany to jedne z ważniejszych elementów w domu, decydujący o tym, jak dana przestrzeń się prezentuje. Nie inaczej jest jednak z podłogami, które nie musisz od razu zrywać, żeby zyskały na lepszym wyglądzie. Jeśli denerwuje cię ich wygląd, bo są przetarte i zniszczone, to szybko i skutecznie możesz sobie z tym poradzić, inwestując w nowoczesną, niezwykle wytrzymałą, łatwą w montażu i niedrogą wykładzinę. Co ważne, można ją zmienić już w jeden dzień, przyklejając ją do istniejącej podłogi. 

Renowacja mebli – daj im nowe życie, a sobie lepszą przestrzeń do życia

Renowacja, czyli odświeżenie, odnowienie, zyskuje w ostatnim czasie na coraz większym znaczeniu. Nie ma co się dziwić, gdyż własnymi siłami i przy ograniczonej liczbie środków można wspaniale przerobić stare rzeczy, kierując się świeżym i kreatywnym spojrzeniem. Wdzięcznym tematem do tych zmian są szczególnie stare meble. Zamiast więc kupować nowe okazy, płacąc za nie dość sporą sumę, wystarczy wybrać się na kiermasz staroci i znaleźć swoje okazy do odświeżenia!

Siła oświetlenia

Wspaniałym sposobem na odmianę wnętrza jest też zastosowanie odpowiednio dobranego oświetlenia, szczególnie że wybór nowoczesnych lamp, ale i akcesoriów oświetleniowych jest przeogromny. Warto postawić na oświetlenie zarówno dekoracyjne, jak i w pełni funkcjonalne, co zapewni, że będzie się nie tylko doskonale prezentować, ale również zapewni komfortowe użytkowane każdego dnia.

O czym dodatkowo pamiętać?

Niezwykle ważne są też dodatki, dzięki którym małym nakładem sił i kosztów można wzbogacić wygląd wnętrza. Mogą to być na przykład dekoracyjne tkaniny na poduszkach czy niewielkie dywaniki. Ale niech będą dopasowane w ten sposób, żeby zachować spójność stylistyczną, gdyż zbytnie rozproszenie, za duży miszmasz nie wpływa dobrze na estetykę pomieszczenia. Zdecydowanie lepiej postawić na minimalizm, wyrzucając lub chowając to, co niepotrzebne. Uporządkujmy przestrzeń, pozbywając się niektórych rzeczy, na czym bez wątpienia zyska wygląd wnętrza. Wystarczy niewiele, by zdziałać tak wiele – tak można podsumować remont w stylu low-cost, czyli “po kosztach”, ale z jednoczesnym zachowaniem wysokiej jakości estetycznej oraz funkcjonalnej. Jeśli chcemy, aby efekt był perfekcyjny najlepiej powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej w tym firmie!