Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

Coraz więcej osób inwestuje w rynek nieruchomości i zakupuje mieszkania w celach ich wynajmu. Trzeba przyznać, że może być to dobra inwestycja. Jednocześnie wyjeżdżając do pracy poza granice Polski np. na kilka lat, czy też dziedzicząc lokal mieszkaniowy, warto pomyśleć o ich wynajmie. Oczywiście, aby znaleźć wynajmującego trzeba też zadbać o odpowiednie przygotowanie mieszkania. Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

Prostota zawsze w cenie 

Zastanawiając się nad odpowiedzią na pytanie, jak urządzić mieszkanie pod wynajem, trzeba pamiętać, iż coraz bardziej popularny jest styl minimalistyczny. Z drugiej strony mieszkanie powinno być przytulne. Jeżeli jesteście właścicielami mieszkania „buy to let”, a więc nabytego w celu oddania do wynajmu, macie kilka możliwości. Możecie postawić na mieszkanie bez mebli, a więc tylko z podstawowym wyposażeniem, do którego należą meble kuchenne, umywalka, toaleta czy kabina prysznicowa. Możecie też postawić na podstawowe umeblowanie, a więc szafy i łóżka, a także meble kuchenne czy wyposażenie łazienki. Jest jeszcze jedna możliwość możecie postawić na pełne umeblowanie plus wyposażenie w sprzęty typu odkurzacz, naczynia oraz dodatki typu pościel. Aby zdecydować jaka opcja będzie najlepsza, powinniście określić grupę docelową potencjalnych najemców. Rzecz jasna mieszkanie musi być funkcjonalne, ale też uniwersalne, tak aby spodobało się jak największej ilości osób. Na pewno nie należy stawiać na mocne, neonowe kolory. Jeżeli Wasze mieszkanie ma jeszcze styl lat 90-tych, to lepiej je wyremontować i na pewno pozbyć się starych mebli, gdyż takie mieszkania zupełnie nie cieszą się popularnością. 

Mieszkanie na wynajem – jak dobrać grupę docelową? 

Największą popularnością cieszą się małe mieszkania. Jednocześnie nie oznacza to, że niedużej przestrzeni nie można urządzić w sposób ergonomiczny. Ważne, by miejsce do spania można było znaleźć nie tylko w sypialni, ale też np. w salonie, gdzie może stanąć rozkładana sofa. Dobrym rozwiązaniem jest też szafa wnękowa. Nie zajmuje dużo miejsca, a przy tym pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Jeżeli chodzi o kuchnię, to w niej powinny znaleźć się meble w wysokiej zabudowie. Dzięki temu można stworzyć sporo miejsca do przechowywania. Jeżeli kuchnia jest przestronna można umieścić w niej stół kuchenny bądź wyspę kuchenną. W innym przypadku lepiej postawić na blat. Ważne jest to byście w mieszkaniu na wynajem nie umieszczali starych mebli. Lepszym rozwiązaniem są meble z sieciówek. Nie można jeszcze zapominać jak ważne są dodatki. Są one kropką nad „i” każdej aranżacji. Jednak nie można stawiać na ich nadmiar. 

Postaw na usługi profesjonalistów 

Nie ma się co oszukiwać urządzanie mieszkania pod wynajem wcale nie jest takie łatwe, a wręcz przeciwnie może nastręczać wielu problemów. Jeżeli zależy Wam na czasie, ale też na uzyskaniu najlepszego efektu, to skorzystajcie z usług profesjonalistów. Dobrą ofertę znajdziecie na stronie: www.proconstruction.pl. Możecie liczyć na kompleksowe usługi. Mieszkania zostaną tak zaaranżowane, by spełniły oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Możecie też liczyć na fachowe doradztwo architektów wnętrz, którzy zoptymalizują projekt pod Wasze możliwości finansowe. Decydując się na usługi takiej firmy rzeczywiście macie pewność, że mieszkanie będzie praktyczne, ale też maksymalnie stylowe. Pracownicy pomogą Wam określić grupę docelową. Doradzą też, czy w Waszym przypadku lepiej sprawdzi się znalezienie osób na wynajem wśród studentów, pracowników korporacji czy może rodzin. 

Wyposażenie mieszkania pod wynajem – to trzeba wiedzieć!

Mieszkanie pod wynajem powinno być tak zaaranżowane, by było praktyczne, ale i estetyczne. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli mieszkanie będzie urządzone w wysokim standardzie, natomiast znajduje się w zaniedbanym budynku to nie ma szans na wynegocjowanie dużej kwoty odstępnego. Podobnie wygląda sytuacja odwrotna, a więc gdy mieszkanie jest zaniedbane, a znajduje się w nowoczesnym bloku. Nie należy też doposażać mieszkania w nadmiar bibelotów typu wazoniki czy figurki porcelanowe i to nie tylko dlatego, że nie są modne, ale też dlatego, że każdy wynajmujący powinien móc postawić na dodatki, które sprawią, iż mieszkanie stanie się dla niego bardziej przytulne. W mieszkaniu nie można też zostawić swoich prywatnych zdjęć w ramkach czy innych osobistych rzeczy. Na pewno należy unikać tanich materiałów wykończeniowych, które są nietrwałe.